Okresowe ograniczenia w ruchu dla pojazdów ciężarowych

Uchybienia po mierzeniu i ważeniu
24/05/2024
Zbiorniki paliwa w ciężarówkach
06/06/2024
Uchybienia po mierzeniu i ważeniu
24/05/2024
Zbiorniki paliwa w ciężarówkach
06/06/2024

Okresowe ograniczenia w ruchu dla pojazdów ciężarowych

blue

Główny Inspektorat Transportu Drogowego przypomina o ograniczeniach w ruchu dla niektórych pojazdów oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton, w związku ze zwiększonym ruchem pojazdów osobowych spowodowanym zbliżającym się świętem Bożego Ciała.

Ograniczenia obowiązują dziś i jutro w wyznaczonych godzinach.

Pojazdy i zespoły pojazdów nie wyłączone spod zakazu jazdy, nie mogą poruszać się po drogach:

  • w środę (29 maja) – od 18:00 do 22:00;
  • w czwartek (30 maja) – od 8:00 do 22:00.

Ograniczenia w ruchu nie dotyczą autobusów oraz niektórych kategorii pojazdów, np. przewożące lekarstwa i środki medyczne, artykuły szybko psujące się, paliwa i żywe zwierzęta. Są z nich zwolnione także pojazdy biorące udział w akcjach ratowniczych, humanitarnych, usuwaniu klęsk żywiołowych, czy awarii.

Spod zakazu wyłączone są także pojazdy:

  1. Powracające z zagranicy w celu zakończenia przewozu drogowego lub do odbiorcy przewożonego ładunku, mające siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
  2. Pojazdy, które wjechały na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej poza terminami lub godzinami obowiązywania zakazu, w odległości do 50 km od miejsca przekroczenia granicy.
  3. Pojazdy oczekujące na granicy na wyjazd z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Pełny katalog pojazdów, których nie dotyczą przepisy związane z ograniczeniami ruchu, został wskazany w rozporządzeniu Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. (t.j. Dz.U. 2021, poz. 783 z późn. zmianami).

Skip to content