Spotkanie z młodzieżą w Sandomierzu
31/10/2022
Przewód układu hamulcowego naczepy na trytytkę
17/11/2022

Niedozwolony magnes podłączony do tachografu

W dniu 9 listopada w miejscowości Złota Woda na drodze krajowej nr 74 inspektorzy z oddziału w Opatowie zatrzymali do kontroli pojazd marki DAF wraz z naczepą, którym polski przedsiębiorca wykonywał krajowy przewóz drogowy rzeczy z Trzuskawicy do Motycza.

W wyniku dokonanej analizy danych z tachografu oraz karty kierowcy stwierdzono podłączenie do tachografu niedozwolonego przedmiotu w postaci magnesu w celu nierejestrowania za pomocą tachografu na karcie kierowcy wskazań w zakresie prędkości pojazdu, aktywności kierowcy oraz przebytej drogi. Podczas przesłuchania kierowca potwierdził używanie na dzień przed kontrolą drogową magnesu w celu zakłócenia pracy urządzenia rejestrującego. Przedmiot ten następnie oddał inspektorom.

Kontrola zakończyła się mandatami karnymi nałożonymi na kierowcę za ujawnione naruszenia oraz wszczętymi postępowaniami administracyjnymi wobec przedsiębiorcy oraz zarządzającego transportem w przedsiębiorstwie. Na miejsce kontroli wezwano patrol Policji w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa dotyczącego fałszowania stanu licznika.

Skip to content